Skip to Navigation

Doplňky

Parapety

Vnitřní parapety

Vnitřní parapety

PVC komůrkové parapety PARAMONT řezané na míru

Komůrkový parapet z čistého granulátu, potažený ochrannou fólií.

Charakteristika parapetu:

 • 100% vodotěsnost - díky použitému materiálu je 100% vodotěsný. To znamená, že vodu neabsorbuje a nedeformuje se kvůli ní. Je vhodný i do vlhkých prostor.
 • Tepelná odolnost a stálobarevnost - je stálo barevný, odolává přímému slunečnímu záření.
 • Lehká montáž - je možné je řezat i ruční pilkou přímo na místě. Dá se vsadit přímo do malty, silikonů, nebo pěny. Boční koncovky se lepí lepidlem na PVC.
 • Odolnost proti poškrábání - je odolný proti mechanickému poškrábání i proti zanechání barevných skvrn.
 • Estetický design - je elegantní díky různým povrchovým foliím a i díky zaoblení na čele, které je 40 mm.
 • Je tvrdý a nedeformuje se.
 • Minimální údržba - není potřeba nijak zvlášť udržovat. Dá se čistit běžnými domácími čistícími prostředky.

Parapety dřevotřískové, řezané na míru

Přednosti a vlastnost:

 • snadná údržba a montáž
 • estetika a luxusní vzhled
 • stálobarevnost a odolnost proti UV záření
 • všestranné použití
 • laminát odolný proti běžným chemikáliím, vařící vodě a vysokým teplotám
 • zdravotně nezávadný výrobek
 • dlouhá životnost
 • bezpečnost (splňují požadavek nehořlavosti do 30 minut)
 • příznivá cena

Venkovní parapety

Venkovní parapetVenkovní parapety Paramont nabízíme v těchto variantách:

• hliníkové tažené Parapety jsou vyrobeny z optimální slitiny z vysoce jakostních surovin přesnou technologií Al Mg Si 0,5 F22. Síla stěny se dle šířky pohybuje mezi 1,5 a 2,0 mm. Povrch je ošetřen kvalitní úpravou dle DIN - eloxováním a práškováním s vysokou mechanickou odolností a barevnou stálostí. Ochranu povrhu zajišťuje povětrnostně odolná PVC-fólie.
• hliníkové ohýbané Ohýbaný hliníkový parapet, je ekonomický velmi atraktivní varianta k taženému parapetu, který plně nahrazuje nejen esteticky, ale je i velmi kvalitní náhradou mechanických vlastností.
• pozinkované, měděné, titan-zinek, lindab

Design klasik - IDK

Logo ClimaxTyp IDK je dnes nejpoužívanější žaluzií do plastových oken a eurooken. Žaluzie je ovládaná řetízkem /v barvě bílé, hnědé, béžové nebo šedé/, který zabezpečuje naklápění a vytahování lamel. Nosiče mohou být v barvě bílé, šedé a třech odstínech hnědé barvy. Tento typ může být vybaven lamelou o síle 0,18 mm v 33 barevných odstínech /IDK 18/, nebo lamelou o síle 0,21 mm v 59-ti barevných odstínech /IDK 21/. Další možnost modifikace je použití lamely o šířce 16 mm v 9-ti barevných odstínech /IDK 16L/. Boční vedení je zde zajištěno silonovou strunou o průměru 0,8 mm.

Design klasik - IDK s rondo lištou

Žaluzie

Jedná se o provedení žaluzie typu IDK. Horní nosič je překryt zaoblenou lištou v barvě bílé nebo čtyřech odstínech imitace dřeva. Stejně barevně laděn je i spodní nosník. Tento typ může být vybaven lamelou o síle 0,18 mm v 33 barevných odstínech /IDK 18/, nebo lamelou o síle 0,21 mm v 59-ti barevných odstínech /IDK 21/. Další možnost modifikace je použití lamely o šířce 16 mm v 9-ti barevných odstínech /IDK 16L/. Žaluzie je ovládaná řetízkem /v barvě bílé, hnědé, béžové nebo šedé/, který zabezpečuje naklápění a vytahování lamel. Boční vedení je zde zajištěno silonovou strunou o průměru 0,8 mm.

Rolety - podomítkové provedení

Rolety podomítkové

Podomítkovým provedením rolety je docílen čistý a ničím nerušený vzhled fasády. Roleta se skládá z roletového pancíře, boxu a z vodících lišt. Pancíř je soubor lamel, které mohou být hliníkové (vyplněné polyuretanovou pěnou) dodávané standardně v 10-ti barevných odstínech nebo plastové v 7-mi barevných odstínech. Roletový box je vyroben z hliníkového plechu a je dodáván v 5-ti velikostech, v závislosti na výšce rolety. Box je opatřen dřevocementovou deskou a omítací hliníkovou lištou pro možnost zaomítání. Běžným doplňkem rolet dnes bývá motorické ovládání s možností skupinového řízení jednotlivých rolet a centrálním ovládáním. Stejně jako roleta montovaná dodatečně, může být i podomítková roleta vybavena navíjecí protihmyzovou sítí.

Sítě proti hmyzu s límcem

Síť proti hmyzu s límcem

Sítě s límcem jsou určeny pro použití do plastových oken. Rám je opatřen límcem, který dokonale přilne k rámu okna. Tím je dosaženo lepšího vzhledu sítě a její větší těsnosti. Síťovina je vyrobena z poplastovaného sklolaminátového vlákna, které nepodléhá korozi a dobře snáší teplotní rozdíly. Je dodávána v šedé (popř. černé) barvě a na okně je prakticky neviditelná. Rám je vyroben z válcovaného hliníku a je povrchově chráněn vypalovacím lakem. Může být dodán v barvě bílé, hnědé, imitaci dřeva nebo v RAL provedení. Montáž sítě je možno provádět z interiéru. Většinou se provádí pomocí hliníkových otočných háčků o velikostech 15, 17 a 20 mm.

Max. doporučená plocha 2,5 m2