Skip to Navigation

Střešní okna

Střešní okna VELUX

Střešní okna VELUX

Již více než 60 let historie společnosti VELUX zajišťuje tu nejvyšší kvalitu pro možnosti bydlení v podkroví. Ať již přestavujete starý podkrovní byt nebo budujete zbrusu nový, nabízíme vám atraktivní řešení, které představují střešní okna.

Díky využití střešních oken prosvětlíte často tmavé půdní prostory tak, aby odpovídaly i těm nejnáročnějším požadavkům moderního bydlení.

Kyvná střešní okna

Kyvná střešní okna

Kyvná střešní okna GGL a GGU

Kyvné střešní okno s ventilační klapkou určenou pro větrání při zavřeném okně. K ovládání okna i ventilační klapky slouží madlo se speciálním dvoukrokovým zámkem na horní části křídla. Kyvné střešní okno je vyrobené z lepeného dřevěného profilu s dvojvrstvým lakováním (GGL) nebo polyuretanovou úpravou (GGU).

Střešní okna Integra GGL a GGU

Kyvné střešní okno s ventilační klapkou, které má předinstalovány prvky elektrického ovládání včetně komfortního dálkového ovladače a dešťového čidla. Systém umožňuje ovládání mnoha prvků zároveň – kromě již zabudované funkce elektrického otevírání okna je možno do systému napojit další okna a elektricky ovládané doplňky.

Kyvné střešní okno GZL

Kyvné střešní okno s ventilační štěrbinou. Ovládání madlem na horní části křídla. Křídlo okna může být otevřené v různých polohách nebo může být při mytí vnější strany zcela otočené o 160°.

Výklopná střešní okna

Výklopná střešní okna

Výklopná střešní okna GPL, GPU, GHL a GHU

Výklopné střešní okno s ovládací klikou ve spodní části křídla. Otevírací mechanismus umožňuje křídlo fixovat v otevřené poloze v úhlu až 45° (u GHL a GHU max. 30°). Okno je navíc v horní části křídla vybaveno madlem, které slouží k ovládání ventilační klapky a pro přetočení křídla o 160° při mytí vnější strany okna. Výklopné střešní okno je vyrobené z lepeného dřevěného profilu s dvojvrstvým lakováním (GPL a GHL) nebo s polyuretanovou úpravou (GPU a GHU).

Povrchová úprava rámu

Dřevo nebo polyuretan?

Střešní okna VELUX dodáváme ve třech povrchových úpravách. Dřevěná okna jsou upravena vodou ředitelným lakem v jedné nebo dvou vrstvách, který chrání vnější povrch okna. Polyuretanová okna s dřevěným jádrem nevyžadují údržbu a jsou obzvláště vhodná do místností s vyšší vlhkostí a tam, kde s interiérem lépe koresponduje jejich bílá barva a elegantní vzhled.

Polyuretanová úprava rámu

Polyuretanová úprava rámu

 

Povrch okna je opatřen vysoce odolným polyuretanovým lakem s UV filtrem v matné bílé barvě, který dokonale chrání proti vlivům vlhkosti a nečistot. Bezešvý hladký povrch okna se velmi dobře čistí. Okno navíc nevyžaduje žádnou další údržbu nebo obnovu nátěru.

Použito u oken GGU, GPU a GHU.

Dvojvrstvé lakování rámu

Dvojvrstvé lakování rámu

 

Střešní okna s povrchovou úpravou s dvojvrstvým lakováním jsou opatřena základní impregnací a dvěma vrstvami bezbarvého, vodou ředitelného laku.

Použito u oken GGL, GPL, GHL a VFE.

Jednovrstvé lakování rámu

Jednovrstvé lakování rámu

 

Střešní okna s povrchovou úpravou s jednovrstvým lakováním jsou opatřena základní impregnací a vrstvou bezbarvého, vodou ředitelného laku.

Použito u okna GZL.