Nové exkluzivní povrchy pouze u nás!

Nabízíme širokou paletu standartních barevných odstínů v jednotné ceně a 46 s doplatkem.

– Navštivte nás

Sekční vrata

HÖRMANN sekční vrata

Kvalita bez kompromisů

Při rozhodování o nových sekčních garážových vratech hraje důležitou roli několik faktorů. Doba jednotvárných funkčních kovových vrat je už totiž dávno pryč. V současnosti máme mezi sekčními vraty, které spojují funkčnost, vzhled a bezpečnost, velký výběr. Abyste se při nákupu vrat neztratili, sepsali jsme pro vás stručný přehled o všech důležitých detailech týkajících se garážových vrat.

Materiál – ocel nebo dřevo?

Typickými materiály pro garážová vrata jsou dřevo a ocel. Ocelová garážová vrata jsou robustní a dlouho vydrží. Žárově pozinkovaný materiál a kvalitní oboustranný základní polyesterový nátěr spolehlivě odpuzuje dešťové kapky a chrání před korozí. Ocelová sekční vrata se vyznačují dobrou až velmi dobrou tepelnou izolací, nabízejí nesčetné možnosti provedení a snadno se čistí. Garážová vrata ze dřeva jsou k dostání v různých designech a skvěle se hodí k domům s mnoha dřevěnými prvky. Jelikož je dřevo přírodní surovina, jsou dřevěná garážová vrata náročnější na údržbu a relativně dražší. U dřevěných garážových vrat je pravidelná údržba velmi důležitá proto, aby dřevo zůstalo trvale chráněné. Mimořádný hit mezi garážovými vraty představují fasádní vrata, protože mohou být obložena materiálem fasády domu a je možné je do provedení domu integrovat téměř neviditelně.

Tepelná izolace – proč je důležitá?

Téma izolace je obzvláště důležité v případě, kdy garáž přímo navazuje na dům nebo když se používá jako dílna nebo místnost, kde trávíme volný čas. Dvoustěnná sekční vrata mají velmi dobré tepelně-izolační vlastnosti. Díky stabilnímu křídlu vrat mají kromě toho velmi tichý chod. Dodatečné plastové profily s doplňkovým těsněním minimalizují tepelný most mezi zděnou stěnou a zárubní. Takové profily mohou izolaci zlepšit o dalších 15 procent.